Vyhledat na stránkách:

O škole

Střední zahradnická škola, Ostrava, přéspěvková organizace je školou se stoletou tradicí, která jako jediná v Moravskoslezském kraji připravuje žáky ve studijním oboru 41-44-M/01 Zahradnictví. Dalším studijním oborem je obor 78-41-M/05 Přírodovědné lyceum, což je obor zaměřený na biologii, hlavně botaniku a ochranu a tvorbu životního prostředí. Mimo tyto studijní obory jsou na škole vyučovány také tříleté moderní obory zakončené závěrečnou učňovskou zkouškou a to obor Zahradník a Prodavač květin-florista.

Teoretická výuka probíhá v rekonstruovaných prostorách v budově školy na ul. Žákovské v Ostravě-Hulvákách, praktická výuka na školním zahradnictví, U Hrůbků 115, Ostrava-Nová Ves .

Škola má 13 kmenových učeben, osm odborných učeben – biologickou laboratoř, chemickou laboratoř, dvě učebny cizích jazyků, 4 učebny výpočetní techniky, učebnu floristiky, multimediální učebnu, učebnu dendrologie a ovocnictví.
V budově školy je rovněž sbírkový skleník a meteorologická stanice.

Součástí školy je rovněž školní zahradnictví, kde jsou moderní učebny pro praktickou výuku, skleníky, dendrologická sbírka, sbírky trvalek a letniček, ovocný sad, pracovny a dílny.

Mezi další součástí školy patří domov mládeže a školní jídelna, které mají sídlo na ul. Dolní 78 v Ostravě – Zábřehu. Domov mládeže má kapacitu 70 lůžek, které jdou v průběhu roku naplňovány žáky školy a žáky dalších středních škol Moravskoslezského kraje.

Školní jídelna připravuje stravu pro celodenně ubytované žáky domova mládeže, pro žáky a pracovníky školy, kterým jsou obědy podávány ve výdejně přímo v budově školy.

Žáky připravujeme pro život podle tohoto motta:

„Non schoale sed vitae discimus - Neučíme se pro
školu, ale pro život“ (Seneca Lucius Annaeus).

Řídíme se i tímto mottem

„Pověz mi a zapomenu; ukaž mi a já si vzpomenu; ale ¨¨

nech mne se zúčastnit a já pochopím“(Konficius)

a chceme